Stomatolog Dziecięcy

Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat.

                                                                                                                                                               Janusz Korczak

Jesteśmy zespołem lekarzy stomatologów
z wieloletnim doświadczeniem i  wyjątkowym podejściem do naszych pacjentów

Bezstresowa Wizyta

Dzieci i młodzież przyjmujemy w ALL DENT tak, aby zminimalizować stres i zachęcić do regularnego odwiedzania naszego gabinetu stomatologicznego.

Atmosfera w naszym gabinecie podczas wizyty jest miła, sympatyczna i sprzyja adaptacji oraz nawiązaniu kontaktu zarówno z pacjentami, jak i ich opiekunami.

Staramy się zdobyć zaufanie zarówno pacjentów, jak i rodziców, aby nasza współpraca układała się jak najlepiej przez długie lata.

Zabiegi w naszym gabinecie są  bezbólowe, co zapewnia pełen komfort pacjentom. W razie potrzeby na życzenie pacjenta bądź rodziców stosujemy  znieczulenie miejscowe, które polega na bezbolesnym wprowadzeniu środka znieczulającego w okolicę, gdzie będzie wykonywane leczenie.

Szeroka oferta  zabiegów stomatologicznych u dzieci i młodzieży

 • bardzo szczegółowa nauka szczotkowania zębów, nitkowania przestrzeni międzyzębowych
 • lakowanie zębów
 • lakierowanie zębów
 • leczenie próchnicy zębów mlecznych i stałych
 • leczenie powikłań próchnicy – leczenie kanałowe pod mikroskopem
 • leczenie urazów zębów mlecznych i stałych

Dbanie o Zęby i Higiena Jamy Ustnej

Bardzo dużo czasu poświęcamy na to, aby uświadomić rodzicom małych pacjentów, jak należy dbać o uzębienie swoich pociech od najmłodszych lat. Zwracamy uwagę na jakość higieny jamy ustnej, która jest kluczowa w walce z próchnicą.

Co to jest próchnica?

Próchnica jest to choroba zębów związana z tworzeniem się tzw. płytki nazębnej złożonej z resztek pokarmowych i bakterii. Próchnica najszybciej pojawia się  w zagłębieniach i bruzdach zębów.

Zęby dziecięce, zarówno mleczne, jak i stałe, wyrzynają się jako zęby niedojrzałe, słabo zmineralizowane, stąd ich podatność na działanie bakterii próchnicotwórczych jest znacznie większa niż zębów u dorosłych pacjentów.

Pamiętajmy o tym, że próchnica zębów dziecięcych ma przebieg bardzo dynamiczny i może w krótkim czasie doprowadzić do znacznego zniszczenia zęba. Dlatego też „walczymy” z nią  na wiele sposobów i możemy te zabiegi (leczenie, lakowanie, lakierowanie) wykonywać równolegle, niezależnie od siebie.

Należy pamiętać, że próchnica jest procesem odwracalnym ale tylko jeśli nie przekroczy granicy szkliwa. Dlatego tak ważne jest wychwytywanie początkowej fazy próchnicy i fluoryzacja zębów.

Kiedy Pierwsza Wizyta z Dzieckiem w Gabinecie Stomatologicznym?

W zasadzie pierwsza wizyta powinna mieć miejsce wraz z pojawieniem się pierwszych ząbków. Oczywiście w tym wieku nie ma jeszcze potrzeby leczenia zębów ale w ALL DENT rodzice mogą liczyć na fachową poradę, jak pielęgnować jamę ustną niemowlęcia i co robić, aby ustrzec uzębienie przed bardzo agresywną tzw. próchnicą butelkową czy próchnicą wczesną.

Pierwsza wizyta (niezależnie w jakim wieku dziecka) jest wizytą adaptacyjną – zarówno dla dziecka jak i dla rodzica – pozwala na zapoznanie się z gabinetem i  lekarzem.

Należy unikać takich sytuacji, kiedy pierwszy kontakt ze stomatologiem dziecięcym zaczyna się wtedy, kiedy dziecko trafia z bólem.

Mały pacjent powinien być zawsze uhonorowany nagrodą za dzielną postawę przez lekarza i przez rodzica. Nawet  niewielka nagroda zawsze działa pozytywnie i będzie kojarzona z miłym spotkaniem.

Ponieważ próchnica w zębach dziecięcych ma przebieg bardzo dynamiczny, zalecamy regularne wizyty w gabinecie stomatologii dziecięcej
w ALL DENT co trzy miesiące. Daje to możliwość:

 • oceny dynamiki próchnicy
 • kontroli jakości higieny jamy ustnej i ewentualnej jej  poprawy poprzez ponowny instruktaż szczotkowania, zmiany nieprawidłowych nawyków żywieniowych
 • oceny prawidłowości rozwoju całego narządu żucia

Współpraca z lekarzem stomatologiem i regularny kontakt co trzy miesiące daje możliwość uzyskania pożądanego efektu.

Na czym polega lakierowanie zębów ?

Lakierowanie zębów lakierami i żelami o dużej zawartości fluoru jest zabiegiem profilaktycznym i ma na celu działanie przeciwbakteryjne i remineralizujące, czyli zatrzymuje próchnicę w początkowej fazie.

Lakierami i żelami z fluorem powleka się gładkie powierzchnie wszystkich zębów, co działa przeciwbakteryjnie i wzmacniająco na szkliwo.

Na czym polega lakowanie zębów?

Czy warto lakować dzieciom zęby ?

Lakowanie jest jednym z zabiegów mających uchronić ząb przed próchnicą.

Bruzdy w zębach dziecięcych, jeszcze niedojrzałych, są bardzo głębokie, mocno rozgałęzione, co sprzyja zaleganiu resztek pokarmu i utrudnia dokładne ich oczyszczenie.

lakowanie-stom-dziecieca

Leczenie Endodontyczne

Udrożnianie kanałów zębowych jest warunkiem leczenia zębopochodnych stanów zapalnych. W ALL DENT stosujemy nowoczesne metody wypełnienia kanałów – przy użyciu mikroskopu i innych specjalistycznych urządzeń.

Mikroskop stomatologiczny jest to urządzenie optyczne, dzięki któremu możemy zajrzeć w głąb zęba, nawet do kanałów, które są w korzeniach zębów.

Dzięki temu mamy możliwość:

 • oceny ilości kanałów, np. widzimy kanały dodatkowe, których bez mikroskopu nie jesteśmy w stanie zobaczyć
 • oceny przebiegu kanałów w korzeniach zębów
 • oceny kształtu kanałów
 • dokładnego, szczelnego wypełnienia kanałów – niezwykle ważny warunek powodzenia leczenia kanałowego
 • sprawdzenia jakości opracowania kanałów
 • usunięcie złamanego narzędzia z kanału
zl_z

Urazy zębów

Mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu urazów zarówno zębów stałych, jak i mlecznych, które niestety dość często zdarzają się u dzieci i młodzieży

Leczenie urazów zębów pozwala na zminimalizowanie a nawet uniknięcie powikłań pourazowych, które mogą pozostawić trwały ślad na zębach a czasem prowadzić do ich utraty.

Leczenie Wielospecjalistyczne

W razie potrzeby proponujemy wielospecjalistyczne leczenie, korzystając z doświadczenia współpracujących z nami naszych kolegów ortodontów, chirurgów i protetyków.

Na miejscu mamy do dyspozycji również wysokiej klasy aparaty RTG do wykonywania zdjęć punktowych, pantomogramów i tomografii komputerowej 3D – w pracowni rentgenowskiej ALL RTG.

Nowe Technologie w ALL DENT

 • Wysokiej klasy mikroskop SmartOPTIC – umożliwia opracowywanie kanałów zębowych z najwyższą precyzją
 • Mikrosilnik endodontyczny X- SMARTTM – urządzenie do maszynowego opracowania kanałów korzeniowych
 • BeeFill – urządzenie do szczelnego wypełniania kanałów korzeniowych ciepłą gutaperką
 • Piaskarka do usuwania osadów z zębów znakomitej japońskiej firmy NSK umożliwia szybkie i bezbolesne usuwanie osadu nazębnego, przez co świetnie uzupełnienia zabieg usuwania kamienia nazębnego
 • Skaler ultradźwiękowy do usuwania kamienia nazębnego EMS, firmy Woodpecker

Wizyta u dentysty może być przyjemna!
Nie musisz się bać!

Zapraszamy!

Start typing and press Enter to search

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   MENU