Ortodonta

Ortodoncja umożliwia zarówno delikatne poprawienie wizerunku, jak i zupełną metamorfozę zgryzu.
Ortodoncja jest sztuką, która wymaga dokładności i cierpliwości.

Oferowane usługi z Zakresu Ortodoncji:

 • konsultacje specjalistyczne

 • profilaktyka ortodontyczna (zapobieganie wadom zgryzu)

 • leczenie wad zgryzu u dzieci, młodzieży i dorosłych

 • leczenie za pomocą aparatów zdejmowanych i stałych (metalowych i kosmetycznych)

 • leczenie ortodontyczne przygotowujące do leczenia protetycznego

img_1742

Jak wygląda leczenie ?

Pierwsza wizyta polega na rozmowie z pacjentem, badaniu klinicznym wstępnym określeniu wady zgryzu i jej nasilenia a także potrzeby leczenia ortodontycznego u indywidualnego pacjenta. Do pełnej diagnostyki wady zgryzu potrzebne jest wykonanie również badania rentgenowskiego (m.in. pantomogramu, badania cefalometrycznego, w niektórych przypadkach tomografii komputerowej), zdjęcia fotograficznego pacjenta a także pobranie wycisków szczęki i żuchwy koniecznych do wykonania modeli diagnostycznych.

Po dokładnej diagnozie i analizie zdjęć oraz modeli gipsowych przez lekarza, ustalany jest wraz z pacjentem plan leczenia oraz jego sposób, który dobierany jest indywidualnie dla każdego pacjenta.

Zależne jest to od wieku pacjenta i jego problemu ortodontycznego. W trakcie leczenia, wizyty u ortodonty są zazwyczaj co około 4-6 tygodni – zależnie od potrzeb.
W przypadku aparatu stałego – zakładany jest on często na ponad 2-3 lata – dokładny czas leczenia zależy od nasilenia wady. Gdy zęby już ustawią się w odpowiedniej pozycji, zakładany jest aparat retencyjny (utrzymujący nową pozycję zębów) – stały lub zdejmowany, który powinno się nosić przez połowę czasu leczenia (1-1,5 roku).

W ALL DENT leczenie ortodontyczne jest realizowane zgodnie z najnowszymi, światowymi rekomendacjami.

dreamstime_m_16571995
dreamstime_m_48351205

PROSTE ZĘBY TWOJEGO DZIECKA JUŻ DZIŚ!

Aparaty dla dzieci są obecnie tworzone w różnych kolorach, tak, by dziecko chętnie je nosiło. Są to najczęściej aparaty zdejmowane, które można zdjąć na czas przebywania w szkole.

Współpraca wielospecjalistyczna

W razie potrzeby w ALL DENT pacjenci są konsultowani przez specjalistów z różnych dziedzin stomatologii, m.in.: periodontologii, protetyki, stomatologii zachowawczej oraz chirurgii stomatologicznej, co daje możliwość optymalnego zaplanowania i realizacji leczenia ortodontycznego.

Higienizacja jamy ustnej w trakcie leczenia ortodontycznego

W trakcie leczenia ortodontycznego konieczna jest codzienna dbałość o utrzymywanie higieny jamy ustnej przez pacjenta. Pacjenci ortodontyczni są bowiem w grupie wysokiego ryzyka pojawienia się próchnicy.

Z tego powodu codzienną higienę domową należy poszerzyć o regularną (raz na 3 miesiące – chyba że lekarz zaleci inaczej) higienizację jamy ustnej wykonaną przez dyplomowaną higienistkę stomatologiczną, która ukończyła szkolenia w higienizacji ortodontycznej i ma doświadczenie praktyczne.

Taka higienizacja różni się od klasycznej higienizacji wykonywanej u innych pacjentów. Polega zazwyczaj na zdjęciu niektórych elementów aparatu ortodontycznego, wyczyszczeniu zębów w ich bezpośredniej okolicy, fluoryzacji i ponownym założeniu tych elementów. Choć oczywiście szczegóły zabiegu różnią się w zależności od indywidualnych uwarunkowań pacjenta (rodzaju aparatu, anatomii, itp.).

Dzięki takiej dbałości o higienę ryzyko rozwinięcia się próchnicy podczas noszenia aparatu ortodontycznego jest zredukowane do minimum.

Oferujemy Państwu usługi z higienizacji ortodontycznej:

dyplomowane higienistki Karolina Szuszkiewicz i Katarzyna Połubek.

Po zakończonym leczeniu, możemy już cieszyć się pięknym uśmiechem

Zapraszamy!

Start typing and press Enter to search

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   MENU