Implanty

Zębowe

Co to jest implant ?

Implant, to inaczej sztuczny korzeń zęba. Jest to tytanowa śruba z gwintem zewnętrznym i wewnętrznym. Gwint zewnętrzny umożliwia wkręcenie implantu do otworu przygotowanego w kości i jego stabilizację. Gwint wewnętrzny służy do przykręcania różnych elementów protetycznych, np. korony zęba, zatrzasku kulowego, korony teleskopowej lub śruby mocującej pracę protetyczną.

Jakie są zalety implantów ?

 • Zastosowanie implantu sprawia, że w przypadku braku pojedynczego zęba nie ma potrzeby szlifowania sąsiednich zębów aby wykonać most, za pomocą którego uzupełniany jest ten brak
 • Całkowita utrata zębów – problem, z którym spotyka się wielu pacjentów – powoduje, że funkcje żucia i mówienia ulegają upośledzeniu. Dochodzi wówczas również do niekorzystnych zmian rysów twarzy. U pacjentów z bezzębiem implant umożliwia bardzo dobrą stabilizację protez całkowitych. Ponadto implant daje możliwość ograniczenia wielkości tzw. płyty protezy (czyli proteza nie zakrywa wówczas podniebienia, co zwiększa wygodę jej noszenia)
 • Zastosowanie implantu daje możliwość najbardziej fizjologicznego odtworzenia funkcji żucia
 • Zastosowanie implantów zwiększa wygodne noszenia protez i nie upośledza doznań smakowych podczas posiłków

Bezbolesne Wszczepianie Implantów w ALL DENT

Zabiegi chirurgiczne w ALL DENT  są zawsze bezbolesne, co zapewnia pełen komfort pacjentom.

 • Znieczulenie miejscowe – polega na wprowadzeniu środka znieczulającego w okolicę, gdzie będzie wykonywany zabieg

W przypadku osób nie radzących sobie za stresem towarzyszącym zabiegom chirurgicznym istnieje również możliwość zastosowania narkozy lub sedacji. Procedurę uśpienia czy sedacji wykonuje współpracujący z nami specjalista anestezjolog z dużym doświadczeniem.

 • Narkoza – uśpienie pacjenta
 • Sedacja – znieczulenie i uspokojenie pacjenta za pomocą środków farmakologicznych bez wyłączania świadomości – dochodzi wówczas do zmniejszenia napięcia i niepokoju, którym czasami towarzyszy senność
Dental implant isolated on white

Wszczepianie implantów

Zabieg wszczepienia implantu/implantów planujemy w oparciu o wyniki rentgenowskiego badania pantomograficznego oraz o wysokiej jakości cyfrowy obraz trójwymiarowy tomografii komputerowej.
Wykorzystanie obrazowania 3D w tomografii komputerowej umożliwia precyzyjną ocenę stanu kości w okolicy, w którą będą wszczepione implanty, jak również daje możliwość wybrania odpowiedniej długości i średnicy zastosowanego implantu. Zwiększa to bezpieczeństwo zabiegu imlantologicznego dla pacjenta i skraca czas zabiegu.
Współpracujemy z pracownią rentgenowską ALL RTG, mieszczącą się dla wygody pacjentów, tuż obok naszych gabinetów.

Jakie systemy implantologiczne stosujemy ?

W ALL DENT stosujemy 3 systemy implantologiczne zróżnicowane cenowo, co pozwala na dostosowanie zabiegu implantacji do możliwości finansowych pacjentów. Wszystkie te systemy są przez nas sprawdzone i stosowane od wielu lat.

 • ALPHA DENT – jest to typowy implant z heksagonalnym połączeniem z łącznikiem, na którym osadzana jest korona (produkcja – Izrael). Jest to system najtańszy.
 • CWM – implant z konikalnym połączeniem z łącznikiem, na którym osadzona jest korona. Połączenie to sprawia, że kość wokół implantu nie zanika a nawet nawarstwia się, co jest zjawiskiem bardzo korzystnym. Implant ten posiada powierzchnię tytanową SLA, jest ona piaskowana i dodatkowo wytrawiana kwasami, co zwiększa jej porowatość i siłę zrostu z kością (producent Korea Południowa). Jest to system w średniej cenie.
 • STRAUMANN – implant z połączeniem konikalnym j.w. Dodatkowo wykonany jest z RODOXIDU (stop tytanu i cyrkonu), co daje dużo większą wytrzymałość mechaniczną. Implant ten posiada powierzchnię SL ACTIVE nie pokrytą tlenkiem metalu, co daje o 6 tygodni krótszy okres wgojenia implantu z kością (producent Szwajcaria). Cena najwyższa.

Na czym polega implantoprotetyka ?

Uzupełnienie protetyczne wykonane na bazie implantów jest bardzo wygodną i komfortową dla wymagającego pacjenta formą odtworzenia brakującego uzębienia. Do wszczepionego implantu zakłada się śrubę mocującą, która  służy do przykręcania do implantów prac protetycznych, tj. mostów, koron lub protez zębowych

Proponujemy  uzupełnienia takie, jak:

 • korona zęba – wykonywana jest w przypadku braku jednego zęba lub wykonywania cementowego mostu na implancie
 • zatrzask kulowy stosowany jest przy protezach zatrzaskowych w przypadku bezzębia (całkowitego braku zębów)
 • korona teleskopowa, która znajduje zastosowanie w przypadku wykonywania mostów teleskopowych
 • śruba mocująca służy do przykręcania do implantów prac protetycznych, tj. mostów, koron lub protez zębowych

Start typing and press Enter to search

close
Potrzebujesz więcej informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

  * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
  Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.
  Zostaw numer
  oddzwonimy!
  Rejestracja

   * Twój numer telefonu nie będzie wykorzystany w celach marketingowych lub przekazany dalej.
   Wyłącznie oddzwaniamy na podany numer telefonu.

   MENU